INDEX

raj
 
    
© JUDr. Dalibor Grůza Ph.D.

nabízí převratnou knihu:

Konkrétní návody nahrazení nemilosrdných postupů konvenčního a ekologického zemědělství milosrdnými postupy tzv. symbiotických zemědělství, zahradnictví a chovatelství

 

Cena .pdf formátu: celkem 70,- Kč (nutno zaplatit předem poukázkou či bankovním převodem na mé č.ú. 35-8804680247/0100 a pro mou identifikaci Vaší platby je třeba v objednávce a zároveň v platebním poukazu uvést zprávu pro příjemce v podobě Vašeho jména a příjmení a Vašeho data narození v podobě 29011973)

Cena tištěného papírového formátu: 100,- Kč + 99,- Kč (poštovné, balné a dobírka), celkem 199,- Kč

Nakladatel: vlastním nákladem

Rok vydání: 2018

Jazyk: čeština

Počet stran včetně obálky: 34 (tištěných stran papírového formátu), 51 (tištěných stran .pdf formátu)

Objednávky je možno činit na mailu: zakladatel@spvzt.cz (do objednávky v případě objednání .pdf formátu knihy je třeba uvést Váš mail pro zaslání .pdf formátu knihy)

Ukázky z knihy:

 Obsah:

1. Úvod, 2. Drůbež ..., 3. Hmyz, ..., 4. Hlodavci ..., 5. Maso ..., 6. Léčení zvířat ..., 7. Lesní a polní zvěř ... , 8. Obrana proti agresivním zvířatům ..., 9. Prasata ..., 10. Psi ...,11. Rostliny ..., 12. Sexuální a rodičovské chování zvířat ..., 13. Skot ..., 14. Výroba a distribuce potravin ..., 15. Včely ..., 16. Vinná réva ..., 17. Závěr

1. Úvod:

FILOSOFIE ROVNOVÁHY FILOSOFIE LÁSKY ANEB ŘÁD VÍTĚZNÉ ARMÁDY: „Všichni živí tvorové ve skutečnosti nejvíc chtějí žít ve světě, kde se budou mít všichni rádi, proto je každý stále povinen působit co možná nejméně smrti a bolesti.“ Vše ostatní jsou více názory (spekulace)(tj. což je možná také více názor /spekulace/).

V případě symbiotického zemědělství se jedná o pokus o výlučnou všeobecnou vzájemnou prospěšnost při lidském chovu hospodářských a domácích zvířat a při lidském pěstování zemědělských a jiných rostlin. Jedná se v podstatě o rozvinutí způsobu ekologického zemědělství, z něhož přebírá většinu postupů, ze současného konvenčního zemědělství přebírá pouze menšinu postupů, a to vše v závislosti na splnění základní povinnosti každého působit co možná nejméně smrti a bolesti.

Od ekologického zemědělství se však symbiotické zemědělství i v mnohém liší, protože nepřijímá darwinistickou, příp. současnou ortodoxní židovskou myšlenku, že je nespravedlivý svět v podobě všeobecného evolučního výběrového (vyvolujícího) boje výhodného jen pro silné, případně pro jejich i slabé příbuzné jedince, ale symbiotické zemědělství naopak vychází z myšlenky, že je spravedlivý svět v podobě symbiózy všech živých tvorů výhodné i pro jakéhokoliv slabého symbiotického jedince nepříbuzného s jakýmkoliv silným jedincem. Zároveň jde o filosofický experiment odpovědi, resp. řešení otázky o největší možné bezpečnosti ve světě, kde existuje i velká zbytečná smrt a bolest. Spor, jestli světu vládne nejvyšší nevnímatelní zákon či osoba a jací či pouhá vnímatelná moc byť nespravedlivá, trvá od počátku dějin a může ho s konečnou platností v současnosti vyřešit pouze následující symbiotický vědecký experiment: založení politické STRANY ZA PRÁVA VŠECH ŽIVÝCH TVORŮ (SPVŽT), jestliže prosadí porážkovou daň s konečným cílem spotřeby jen přirozeně uhynutých zvířat a také prostředek pro pomoc lidem v krajní nouzi.

V této knize jsem se zaměřil na všechny obory zemědělství a všímal si v nich největších současných zbytečných krutostí člověka vůči jiným živým tvorům a v této knize jsem se rovněž pokusil navrhnout spravedlivá řešení těchto krutostí. Není nutné souhlasit se všemi navrhovanými konkrétními symbiotickými (milosrdnými) zemědělskými postupy v rámci této knihy, přesto věřím, že Vás tato kniha zaujme a alespoň některé z těchto konkrétních symbiotických (milosrdných) zemědělských postupů ve své praktické zemědělské činnosti využijete. Jestliže nenajdete v této knize řešení Vaši konkrétní otázky případu krutosti v současném zemědělství, tak použijte analogicky řešení v této knize uvedené nejpodobnější konkrétní otázky případu krutosti v současném zemědělství.

2. Drůbež:

...

2.4 Hydrolyzát pšeničného lepku a sóji místo masa. U slepic jako všežravců je možno nahradit maso rovněž hydrolyzátem pšeničného lepku a sóji, který získáme např. rozvařením obilí a sóji (v České republice je možné tento hydrolyzát zakoupit rovněž v kořenící polévkové tekutině VITANA klasik).

2.5 Minerální doplněk stravy pro slepice. Veterinář mi poradil minerální doplněk VITAPLASTIN forte s bioplexy od BIOVETY, a.s., Tyršova 409/40, Ivanovice na Hané v papírovém sáčku, který by neměl být ze zvířat (prý se to pozná z jeho tříleté, nejdelší povolené doby upotřebitelnosti), z organických látek obsahuje pouze aminokyselin n-hydrát a vanilku, které se vyrábí dnes z mikrobiologických zdrojů.

...

2.8 Proti kanibalismu slepic a proti nadměrnému sexuálnímu obtěžování slepic kohouty. Při podávání všech zde uvedených složek stravy je třeba slepicím dávat krmnou dávku nižší, než jsou předepsané krmné dávky, hladoví samci zvířat nemají chuť ani sílu se prát ani nadměrně sexuálně obtěžovat samice.

---

Zadní strana obálky:

JUDr. Dalibor Grůza Ph.D. se narodil v Hustopečích u Brna v České republice v roce 1973. Absolvoval matematické gymnázium v Brně na třídě kpt. Jaroše a právnickou fakultu Karlovy University v Praze, kde získal titul Magistr. Dále absolvoval postgraduální doktorandské studium na téže universitě, kde obdržel akademické tituly Ph.D. a doktor práv JUDr. Tématem jeho disertační a doktorandské práce bylo „Použití zahraničního práva v mezinárodním právu soukromém“. V současnosti JUDr. Dalibor Grůza Ph.D. působí jako majitel účetní firmy a podnikový právník. Od roku 2004 je zásadně frutariánem, nejí poražená zvířata, jí ve velmi malém množství také mršiny zvířat zemřelá přirozeně zásadně na stáří. K jeho zájmům patří filosofie, právo a zemědělství. Roku 2009 vydal knihu Filosofie rovnováhy (viz www.spvzt.cz ). Na konverzační úrovni ovládá angličtinu, francouzštinu, němčinu, ruštinu a hebrejštinu. Má psa, který se jmenuje Good dříve Buddy (česky "Bad"), kterého se snaží krmit podle zásady způsobení co možná nejméně smrti a bolesti všech živých tvorů.

...

   

Nahoru
Zpět